Sök på produktnamn, maskiner, teknologi eller lösningar du är intresserad av.

Vi ger dig ny teknik

Vi älskar lager, logistik och e-handel och tycker det är otroligt roligt att designa och bygga lösningar som effektiviserar ditt lager, förbättrar dina anställdas arbetsmiljö och ökar din vinst.

Stor erfarenhet och skräddarsydda lösningar

Vi levererar packmaskiner och palleteringslösningar skräddarsydda efter ditt företags lokaler och produkter. Vi har arbetat med automatisering sedan 1959 och har enorm erfarenhet och kunskap om hur lager kan effektiviseras.

Vår historia

Vårt team

Velg kategori
  • Sverige
  • Norge

Försäljning

Axel Hagen

VD E-post: axel@pallpack.se Telefon: +46 (0)76 885 06 62

Tommy Johansson

Försäljning E-post: tommy@pallpack.se Telefon: +46 (0)76 885 06 60

Service och elektronik

Caroline Wallgren

Caroline Wallgren

Ekonomi och servicekoordinator E-post: Caroline@pallpack.se Telefon: +46 (0)76 886 80 20

Lotta Meijer

Inköp och order E-post: lotta@pallpack.se Telefon: +46 (0)8 792 27 80

Sebastian Fredin

Servicechef E-post: sebastian@pallpack.se Telefon: +46 (0)76 886 80 40

Stefan Baldew

Servicetekniker E-post: stefan@pallpack.se Telefon: +46 (0)76 885 06 68

Administration

Marianne Winsnes

Redovisning ITO PallPack AS

Försäljning

Christian Hagen

Försäljningschef E-post: ch@ito.no Telefon: 479 20 400

Lars-Martin Nervik

Sälj E-post: lmn@pallpack.no Telefon: 23 30 26 00

Produktion och montering

Erlend Frøhaug

Chef för el och automation E-post: erlend@ito.no Telefon: 977 91 330

Kevin Svendsen

Lärling industrimekaniker

Stian Tangen

Elektronik / automation

Tore Myhra

Produktionschef E-post: tore@ito.no Telefon: 909 50 276

Projektledning

Alexander Fredin

Avdelningschef konstruktion E-post: alexander@ito.no Telefon: 23 30 26 00

Eivind Monsen

Konstruktör och projektledare E-post: eivind@ito.no Telefon: 404 51 413

Petter Vadstein

Konstruktör och projektledare E-post: petter@ito.no Telefon: 909 15 172

Reinert Skadsem

Konstruktör och projektledare E-post: reinert@ito.no Telefon: 934 22 024

Service och elektronik

Alexander Rustad

Robot och PLS

Andreas Bakkeli

Robot och PLS

Even Engelstad

Servicetekniker

Lars Pilgaard

Servicechef E-post: lp@ito.no Telefon: 95 86 48 46

Morten Rindahl

Servicetekniker

Øystein Tranholt

Robot och PLS

Simen Stensrud

El-ingenjör

Terje Larsen

Avdelningschef elektronik

Våra samarbetspartners