Sök på produktnamn, maskiner, teknologi eller lösningar du är intresserad av.

Vi ger dig ny teknik

Vår vision är att erbjuda den bästa tänkbara lösningen. Mer än 40 års erfarenhet ger oss ett bra utgångsläge.

Vi sträcker oss lite längre

Automatisering av packning och palletering är investeringar som ger omedelbar effekt, både på nedersta raden och när det gäller HMS (hälsa, miljö och säkerhet) och leveransprecision.

Vi levererar packmaskiner och palleteringslösningar skräddarsydda efter ditt företags lokaler och  produkter.

Vår historia

Vårt team

Velg kategori
  • Sverige
  • Norge

Administration

Lenita Lundqvist

Ekonomiansvarig E-post: lenita@pallpack.se Telefon: +46 (0)8 792 27 80

Försäljning

Axel Hagen

Projektledare E-post: axel@pallpack.se Telefon: +46 (0)7 68 85 06 62

Tommy Johansson

Försäljningschef E-post: tommy@pallpack.se Telefon: +46 (0)7 68 85 06 60

Service och elektronik

Jonas Larsson

Servicetekniker E-post: jonas@pallpack.se Telefon: +46 (0)8 792 27 80

Lotta Meijer

Servicechef E-post: lotta@pallpack.se Telefon: +46 (0)8 792 27 80

Sebastian Fredin

Servicetekniker E-post: sebastian@pallpack.se Telefon: +46 (0)7 39 85 21 79

Administration

Marianne Winsnes

Redovisning ITO PallPack AS

Försäljning

Christian Hagen

Försäljningschef E-post: ch@ito.no Telefon: 479 20 400

Lars-Martin Nervik

Sälj E-post: lmn@pallpack.no Telefon: 23 30 26 00

Mathias Aalstad Grønvoll

Serviceingenjör E-post: mathias@pallpack.no Telefon: 936 87 487

Produktion och montering

Bartek Sokolowski

Montör

Christoffer Lillefuhr

Elektriker BAS E-post: christoffer@ito.no

Erlend Frøhaug

Chef för el och automation E-post: erlend@ito.no Telefon: 977 91 330

Franciszek Stachacz

Ansvarig för maskinbyggande E-post: franek@ito.no

Jørgen Dahl

Elektronik / panelbyggnad

Kevin Svendsen

Lärling industrimekaniker

Maciej Sokolowski

Montör

Marek Gustaw

Montör

Mariusz Kaminski

Montör

Piotr Medyk

Montör

Sebastian Dziaduch

Montör

Stian Tangen

Elektronik / automation

Tomasz Medyk

Montör

Tore Myhra

Produktionschef E-post: tore@ito.no Telefon: 909 50 276

Projektledning

Alexander Fredin

Avdelningschef konstruktion E-post: alexander@ito.no Telefon: 23 30 26 00

Eivind Lunder

Mekanisk konstruktör E-post: lunder@ito.no Telefon: 23 30 26 00

Eivind Monsen

Konstruktör och projektledare E-post: eivind@ito.no Telefon: 404 51 413

Petter Vadstein

Konstruktör och projektledare E-post: petter@ito.no Telefon: 909 15 172

Preben Engere

Konstruktör och projektledare E-post: preben@ito.no Telefon: 416 89 715

Reinert Skadsem

Konstruktör och projektledare E-post: reinert@ito.no Telefon: 934 22 024

Stian Ingebrigtsen

Konstruktör och projektledare E-post: stian@ito.no Telefon: 23 30 26 00

Service och elektronik

Alexander Rustad

Robot och PLS

Andreas Bakkeli

Robot och PLS

Eirik Hanssen

Mjukvaruutvecklare

Eirik Oseth

Servicetekniker

Even Engelstad

Servicetekniker

Heikki Pettersen

Servicetekniker

Jim Evensen

PLS

Lars Pilgaard

Servicechef E-post: lp@ito.no Telefon: 95 86 48 46

Marius Bala-Tangen

El-ingenjör

Mathias Aalstad Grønvoll

Serviceingenjör E-post: mathias@pallpack.no Telefon: 936 87 487

Morten Rindahl

Servicetekniker

Øystein Tranholt

Robot och PLS

Simen Stensrud

El-ingenjör

Terje Larsen

Avdelningschef elektronik

Våra samarbetspartners